SRPSKI RADNI PSI-SERBIAN WORKING DOGS

Srpski Odbrambeni Pas I DEO.

Page 5 of 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

View previous topic View next topic Go down

Re: Srpski Odbrambeni Pas I DEO.

Post by stanko on Mon May 27, 2013 9:31 am

Koliko sam ja uspeo da shvatim Nenada on je za to da se rasa promoviše.Ali ja smatram da suština Sopa ne može da se vidi na izložbama u lepoti.
Taj tekst je nastao u vreme kada sam imao štence od Kapo i Megi, kao vid podške od strane gospodina Nenada (svi koji su pratili sopove u to vreme znaju koliko su mi neki ljudi pljuvali po štencima).Neposredno pre tog teksta dobio sam i ono pismo podrške od njega.
Mislim da je to bio njegov odgovor na sve pokušaje da mu se otme rasa.
Mnogi ljudi ne mogu ni da pretpostave šta je sve gospodin Nenad preživeo i čega se sve odrekao da ostvari svoju ideju.
I posle svega neko pokuša da tu ideju upropasti ili da diskredituje.
Meni je u suštini samo priznanje rase potpuno nevažno,
I sada imate brazilske file koje lepo izgledaju i kojima sudije mogu da pregledaju zube a u Brazilu sudija pravu filu gleda sa udaljenosti od 5-6 metara.
stanko

Broj poruka : 148
Datum upisa : 2013-05-02

Back to top Go down

Post by imperator rascie kennel on Mon May 27, 2013 9:38 am

stanko wrote:Koliko sam ja uspeo da shvatim Nenada on je za to da se rasa promoviše.Ali ja smatram da suština Sopa ne može da se vidi na izložbama u lepoti.
Taj tekst je nastao u vreme kada sam imao štence od Kapo i Megi, kao vid podške od strane gospodina Nenada (svi koji su pratili sopove u to vreme znaju koliko su mi neki ljudi pljuvali po štencima).Neposredno pre tog teksta dobio sam i ono pismo podrške od njega.
Mislim da je to bio njegov odgovor na sve pokušaje da mu se otme rasa.
Mnogi ljudi ne mogu ni da pretpostave šta je sve gospodin Nenad preživeo i čega se sve odrekao da ostvari svoju ideju.
I posle svega neko pokuša da tu ideju upropasti ili da diskredituje.
Meni je u suštini samo priznanje rase potpuno nevažno,
I sada imate brazilske file koje lepo izgledaju i kojima sudije mogu da pregledaju zube a u Brazilu sudija pravu filu gleda sa udaljenosti od 5-6 metara.
Ima svega tu,ali ipak treba postovati svaciji rad i trud.Bez obzira na misljenje koje moze biti pozitivno ili negativno o coveku.
Ako je neko ulozio para koliko je Nenad Gavrilovic u rasu,i promociju iste (A ja sam cuo preko 100 000 dm) to je za svaki respekt i svaki pokusaj svojatanja iste rase bio po meni bio bzv.Ja npr da imam neku ideju kako da poboljsam rasu,ja te pse nebih zvao Sopovima.
Nego bi uradio isto sto i Volk i Visekruna,ili nebitno i napravio bi svoju rasu i kraj.
Inace danas sam video jednom Srpskog Mastifa u Indjiji,i nevezano za to sto nisam u nikakvih odnosima sa ovom dvojicom gore,moram da priznam da mi se pas svideo.
imperator rascie kennel

Broj poruka : 212
Datum upisa : 2013-05-13

Back to top Go down

Post by karlito on Mon May 27, 2013 9:52 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Sudeci po ovom video,izgleda se neide u pravcu da se Sop prizna kao rasa?Odgledao sam ona dva video klipa sto je Staki postavio i sada vidim zbog cega Nenad ne zeli da se prizna rasa,vecinom je FCi unistio zdravlje pasa,i izuzetno funkcionalne i zdrave rase radno i eksterijerno upropastio.Ali treba istaci da to nije slucaj sa svim rasa,neke i dalje imaju i izgled i karakter.
karlito

Broj poruka : 40
Datum upisa : 2013-05-25
Godina : 30

Back to top Go down

Post by grey on Mon May 27, 2013 10:15 am

Tacno je pas moze da bude i dobrog izgleda i karaktera u isto vreme,kao sto kaze Staki za Brazilske File,a moze i da se rasa unazadi totalno kao sto se desilo sa najboljim radnih psom Nemackim Ovcarom,pa postane invalid totalni.

grey

Broj poruka : 25
Datum upisa : 2013-05-26
Godina : 33

Back to top Go down

Post by brutal on Mon May 27, 2013 10:49 am

Meni se cini kao da se tvorac rase,razocarao malo u celu pricu.Po meni bi on trebao da se oglasi da stane na celo svega.Ali to je opet sve politika.Bitno je da imate zdrave pse i dovoljno primeraka za dalji rad.Meni se licno najvise svidjaju ovi psi sto imaju boju kao Ris.Pozdrav svima na forumu odlican je

brutal

Broj poruka : 5
Datum upisa : 2013-05-27

Back to top Go down

Post by Goran Miljković on Mon May 27, 2013 11:16 am

Хвала вам људи свима на подршци!
Goran Miljković

Broj poruka : 41
Godina : 32

Back to top Go down

Post by dannyolbrick on Mon May 27, 2013 12:56 pm

What kind of breed is this,i dont se this dogs before?Greeting from Michigen Bullkennel
dannyolbrick

Broj poruka : 7
Godina : 41

Back to top Go down

Post by danilopetrovic on Mon May 27, 2013 1:16 pm

dannyolbrick wrote:What kind of breed is this,i dont se this dogs before?Greeting from Michigen Bullkennel
Very Happy Ovo nema u americi buraz,tamo ih neces ni videti Twisted Evil

danilopetrovic

Broj poruka : 36

Back to top Go down

Post by Admin on Mon May 27, 2013 3:56 pm

dannyolbrick wrote:What kind of breed is this,i dont se this dogs before?Greeting from Michigen Bullkennel
Welcome Danny here you can watch a video about serbian defence dog history
Admin
Admin

Broj poruka : 169
Datum upisa : 2013-04-28

http://srpskiradnipsi.serbianforum.info

Back to top Go down

Post by stanko on Mon May 27, 2013 7:03 pm

Welcome dannyolbrick .
One more klip of serbian defense dog history.
stanko

Back to top Go down

Post by Urban Savage on Mon May 27, 2013 10:01 pm

Ништа није рађено без консултација са Ненадом, напротив, када је мени Ненад одобравао смотру коју сам ја организовао, неки одгајивачи су ми говорили да се он томе противи Very Happy Страшна је ствар што су људи постали сујетни и што не воле кад неко други уради нешто лепо.

Ако раса буде призната од стране КСС и ФЦИ, то не значи да ће ту доћи до неког побољшања или погоршања саме расе у било ком смислу, раса ће ићи оним правцем ког се ми као одгајивачи будемо држали и који је Ненад прописао. Ми остајемо да одгајамо ову расу, а не кинолошке организације ако буде призната.

Да напоменем, овај видео је настао у време када су многи са свих страна хтели да оспоре труд који је Ненад уложио у ову расу и да добар део заслуга припишу себи. Када бих кренуо да набрајам, вероватно не би било краја том списку. Свако, па и Ненад би заузео одбрамбени став, али са друге стране, човек је потпуно флексибилан за сарадњу.
Urban Savage

Broj poruka : 26
Godina : 31

Back to top Go down

Post by stanko on Tue May 28, 2013 5:30 am

Истина је да је господин Ненад јако интелигентан и добар човек,али после разноразних разочарења у људе , постао је опрезан.
Што се тиче признавања расе ,са тим не треба уопште журити.
Моје мишњеље је да ако неки судија на било каквој изложби, даје предност, одређеном типу сопа.Онда одгајивачи крену тим путем због продаје штенаца ,праве рецимо само жуте псе или само тиграсте или да не набрајам даље...
Онда почиње да се фаворизује одређени тип или одређена боја а карактер се ту занемарује и онда и Соп полако да прелази у форму а суштина се губи.
Да не говорим о разним инцестима ,само да би се добио жељени тип.
Хтели ми то да признамо или не ФЦИ и изложбе тог типа су превише комерцијализоване и на неким изложбама се зна ценовник ЦАЦа или првака расе или петице итд.
Нема никакве потребе да се Соп призна у ФЦИ,њега је признао Српски народ и то је довољно...
Није ФЦИ једина организација,навео сам неке примере раније, постоје гомила тих организација али чему све организације ако је Соп званична раса коју је реконструисао господин Ненад Гавриловић?
Шта ? Није нам довољан Ненад Гавриловић као жива институција него треба да нам буде подршку за СОПа даје Махмут Ал Дагистани???????

Навео сам гомилу уништених радних и службених пасмина као пример политике ФЦИ и то неким људима није довољно, не разумем због чега?

На нама одгајивачима је да слушамо савете господина Ненада и да не радимо на своју руку,јер једино тако Соп може да буде комплетан пас у сваком смислу.

Наравно да је ово само моје мишљење, које многи од вас већ одавно знају.

Свако добро.

stanko

Back to top Go down

Post by Lazar* on Wed May 29, 2013 1:15 am

Ja sam za to da se ujednaci tip sop-a .. Posto je odredjenim ljudima bitan kvantitet a ne kvalitetet. I onda se svasta priznaje za sopa jedino to mi se ne svidja . Bezobzira ako je on karakterno dobar i dobar cuvar on ne moze biti sop ako ima lose zubalo ili je povukao na mastifa ili rota narocito oni sa predugackom dlakom ono ne lici ni na sta a najmanje na sopa.Mislim da treba da se tezi ka ovome [You must be registered and logged in to see this link.] Pozdrav za sve odgaivace pravih sopova.

Lazar*

Broj poruka : 11
Datum upisa : 2013-05-21

Back to top Go down

Post by stanko on Wed May 29, 2013 5:59 am

Pitaj samo ti Nenada šta je Sop.
Ja sam sve objasnio u prethodnom postu...
stanko

Back to top Go down

Post by stanko on Wed May 29, 2013 8:51 am

Ovde su uglavnom svi tekstovi gospodina Nenada koje sam uobličio u video klipove.
stanko

Back to top Go down

Post by imperator rascie kennel on Wed May 29, 2013 9:40 am

stanko wrote:Pitaj samo ti Nenada šta je Sop.
Ja sam sve objasnio u prethodnom postu...
Slazem se sa ovim?Evo Lazare moj Bak je naprimer povukao na Rota,pa bih hteo da te pitam da li je on Sop ili nije?
Ako nije,otkud je ostenjen na Romaniji kod Nenada Gavrilovica?I da li je npr Ringo Sop?Sobzirom da je imao Rotvajler paleze i bio je isti je kao Bak?
Ili npr da li je Ares Sop?I ako nije zasto se nalazi u krvi od tvog i Miladinovicevog psa,a izgledao je kao Bak i Ringo?
Ili je to ona logika,ja ti se npr ne svidjam,zato sto me Miladinovic ne gotivi,pa samim tim i Bak nevalja?
Ili su sopovi samo zuti psi,koji su nastali mesanjem Labradora sa Napuljskim Mastifom,i poturaju se kao jedini pravi sopovi?
Evo ja imam dva psa koja su sto posto u Standardu evo zenke

A evo muzjaka

I nemogu da se porede sto se tice cuvanja sa Bakom npr.A ova dva psa su poreklom od pasa iz Sremske Mitrovice.
A Bak je npr sa Romanije.
A sto se tice izlozbe,cestitam ti na osvojenom mestu,i pozdravljam svaki nacin promovisanja sopova.koji nisu i nikada nece biti rasa.
imperator rascie kennel

Back to top Go down

Post by brutal on Wed May 29, 2013 10:25 am

Koliko ja pratim Sopove,a moj komsija ih drzi od 1993 ne VIsnjic nego Goran Rajkovic iz Ljukova ( i ova dva zuta psa su se ostenila kod njega,sto je Visnjic postavio)ideja nije nikada bila da se sop prizna kao rasa.
Evo cista logika ukstis Vuka sa Pitom,Rotom,Napuljskim Mastifom i Tornjakom i sta mozes da dobijes?
To je pas Borac,masina za mlevenje mesa,kakva rasa kakvi bakraci Bandog.E sada hoce biti zut ili crn to nikoga ne interesuje.I koliko znam da Ringo nije bio nikakav borac i da ga je Tosa Inu pas demolirao pre nego sto ce ga dovesti u Srbiju.I da je to jedini razlog zbog koga ga je Nenad poklonio nekom alkoholicaru iz okoline Sarajeva.U Bosnu su borbe pasa dozvoljene,i odrzavaju se turniri svakog vikenda maltane.Svi Nenadovi psi su testirani i pustani u borbe i to je bilo na I mestu.
Sad onaj nesretni ratni vihor mu je dao ime Srpski ODbrambeni Pas,i tada je stvarno bio BOOM u svetu imati sop-a.
Pre par meseci je Vuk Bojovic pricao da je licno isao po Sopove u Bosnu samo da bi privukao ljude u ZOO vrt

Ne kazem,moze sop da bude i cuvar,ali ideja kada je rekonstruisan je bila borba.Ima to i u onom pismu sto je Staki postavio,gde Nenad kaze da se psi spremaju za borbe i da se tu vidi unutrasnja snaga psa.E sada sto pse drze metiljavi ljudi,to je nesto drugo.Cast izuzetcima.

brutal

Broj poruka : 5

Back to top Go down

Post by Admin on Wed May 29, 2013 10:29 am

Molim ucesnike foruma da ne postavljaju snimke borbi,a sto se tice price to nije kaznjivo.Pozdrav svima sa teme.
Admin
Admin

Broj poruka : 169
Datum upisa : 2013-04-28

http://srpskiradnipsi.serbianforum.info

Back to top Go down

Post by karlito on Wed May 29, 2013 10:39 am

Licno sam protiv borbi pasa,ali nisam protiv testa?
Da pojasnim idem ulicom,i na mene se zaleti Rotvajer,ili Staford nebitno koga gazda pusti na ulicu da se najede Very Happy ,a takvih je mnogo.I setam npr Pita,Sop-a, ili slicnu rasu,sa predispozicijama za te stvari,pustio bi ga momentalno da me odbrani.U koliko bi se sakrio iza mene,a Rotvajler me iskida,kao sto je skoro bio slucaj u Bg evo linka
Ja bi tog mog psa momentalno uspavao,ako bi takav napad preziveo.
karlito

Broj poruka : 40
Datum upisa : 2013-05-25

Back to top Go down

Post by Urban Savage on Wed May 29, 2013 12:14 pm

Ја ни једног тренутка нисам Вишњићу рекао да Бак не ваља, шта више увек сам тог пса хвалио. Што се тебе лично тиче, ни против тебе немам ништа, само сам изгубио оно позитивно мишљење које сам имао. Тренутно немам никакво, нити добро нити лоше.

Бак по мени није повукао на рота, то како је обојен је нешто друго, а како је конструисан је посебна прича.
Urban Savage

Broj poruka : 26
Godina : 31

Back to top Go down

Post by imperator rascie kennel on Wed May 29, 2013 12:36 pm

Urban Savage wrote:Ја ни једног тренутка нисам Вишњићу рекао да Бак не ваља, шта више увек сам тог пса хвалио. Што се тебе лично тиче, ни против тебе немам ништа, само сам изгубио оно позитивно мишљење које сам имао. Тренутно немам никакво, нити добро нити лоше.

Бак по мени није повукао на рота, то како је обојен је нешто друго, а како је конструисан је посебна прича.
Nije tebi bilo ni upuceno nego Lazaru ali nema veze.Zasto da ti se ne svidi kada je isti kao tvoj pas,to je to sto se trazi.
Onda u Orascu je tvoj pas od muskih najbolje radio rukav tu nema price.A razlika izmedju njega i Baka je samo u boji nista drugo.
imperator rascie kennel

Back to top Go down

Post by grey on Wed May 29, 2013 12:50 pm

Желео би да поделим своја сазнања и искуства везана за целу причу о стандарду и да помогнем уколико могу.Лично познајем господина Мирка Сирковића,који је наш најпризанитији дресер паса,и упућен са добро у целу причу.
Господин Сирковић је успео да произведе до сада,око 20 так идентичих паса у боји Лабрадор ретривера,Црној и Жутој ово је један од њих
[You must be registered and logged in to see this image.]
Иде се на то да сви псу буду или Црни или Жути,а убацивањем Лабрадора,добија се стабилан карактер и одличан трагач,што је идеално за службеног пса.Ко сумња,нека се запита због чега постоје 2,3 одгајивача који добијају псе у стандарду,а остале не,иако су своје псе куповали од њих,и даље парили са соповима из Гацка,од Ненада Гавриловића итд.Потребно је још 40 так оваквих паса да би се прича померила из места.Мирко никада није хтео да ми ода,коју раса осим Лабрадора је користио,али ја претпостављам да је у питању или Тоса Ину или Напуљски Мастиф.Уколико неко има времена и новца да покуша са сличним парењем верујем да ће добити овакве псе.Ако се настави са убацивењем Ротвајера,и осталих раса,које су учествовале у почетку,од целе приче неће бити ништа.Поздрав и свако добро.

grey

Back to top Go down

Post by stanko on Wed May 29, 2013 10:22 pm

Danas smo stari 4 nedelje.
stanko

Back to top Go down

Post by imperator rascie kennel on Thu May 30, 2013 12:26 am

Prva liga su Staki,jos malo i dolazim po zenku.A ove gore slike sto je Grey postavio cini mi se da smo ja i ti slikali Staki,kada smo bili kod Sirka.
Mislim da je covek upravu,Sirko ima dosta Labradora,koje koristi kao tragace.Iskreno meni se taj zuti pas sa slike svidja.
A sajt je prva liga bravo [You must be registered and logged in to see this link.]
imperator rascie kennel

Back to top Go down

Post by grey on Thu May 30, 2013 12:39 am

Слике сам нашао на интернету ево још једне слике господина Сирковића са истим псом
А такав је и Реља,Цезар итд
По мени одлични пси,и у стандарду.

grey

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content